منو

جمعه, 06 ارديبهشت 1398 - Fri 04 26 2019

A+ A A-

فتنه‌ آمريكايي، سعودی و صهیونیستی در کمین

تفرقه‌افكني دشمنان جهان اسلام با قتل‌عام شيعيان ابعاد جديدي گرفت
فتنه‌ آمريكايي، سعودی و صهیونیستی در کمین
فتنه‌ آمريكايي، سعودی و صهیونیستی در کمین

دشمنان جهان اسلام در قالب ائتلاف وهابي، سعودي، صهيونيست‌ها و آمريكا كه حماسه بزرگ اربعين در كربلا و نيز دستاوردهاي مقاومت در سوريه را مغاير با منافع خود مي‌بينند بار ديگر سياست تفرقه‌افكني ميان امت‌هاي اسلامي را تشديد كرده‌اند كه محور آن را قتل‌عام شيعيان در مناطق مهم و استراتژيك جهان تشكيل می‌دهد.
تفرقه‌افكني در قالب ايجاد شكاف ميان امت‌هاي مسلمان همواره از اصول كاري دشمنان يك و نيم ميليارد مسلمان مي‌باشد. سياستي كه اكنون در قالب مثلث وهابي، سعودي و زير‌شاخه‌هايش در چارچوب سران مرتجع عربي، صهيونيست‌ها و آمريكا با زير‌شاخه بزرگان اروپا نظير فرانسه و انگليس صورت مي‌گيرد. حضور گسترده ميليون‌ها مسلمان در اربعين حسيني(ع) در كربلا و دستاوردهاي عظيم مقاومت در مبارزه با تروريسم و حاميانش در سوريه هراس و وحشت را در دل ائتلاف مذكور ايجاد كرده كه نتيجه آن را در تشديد اقدامات تفرقه‌افكنانه آنان مي‌توان مشاهده كرد. در حالي كه در گذشته قتل‌عام عليه اهل‌سنت با ادعاي هلال شيعه بهانه آنان بود اكنون قتل‌عام شيعيان مولفه آنان براي رسيدن به مقصود شده است. قتل‌عام شيعيان نيجريه زخمي بر پيكر جهان اسلام
نيجريه را اين روزها بايد رنجي بر پيكر جهان اسلام دانست چرا كه ائتلاف صهيونيستي، وهابي و آمريكايي جنايتي بزرگ را در اين كشور مسلمان رقم زدند چنانكه رسانه‌ها از شهادت بیش از ۳۰۰ شیعه نیجریه‌ای شامل همسر،‌ پسر و معاون رهبر شیعیان این کشور در حمله ارتش نيجريه خبر دادند.
شهرکانو در شمال نیجریه شاهد برگزاری تظاهرات گسترده‌ای در اعتراض به تجاوزگری‌های وحشیانه ارتش این کشور در شهر زاریا و کشتار صدها تن از اهالی این منطقه بود. تظاهرکنندگان در کانو وحشیگری ارتش نیجریه و توسل بیش از حد به زور را محکوم و اعلام کردند که اینگونه رفتار تجاوزکارانه مانع از حق‌خواهی آنها نخواهد شد. تظاهرکنندگان همچنین بر حمایت از شیخ ابراهیم زکزاکی تاکید کردند.
لندن نیز شاهد تجمع اعتراض‌آمیز در مقابل سفارت نیجریه در اعتراض به کشتار غیرنظامیان در شهر زاریا بود. شیخ زکزاکی رهبر جنبش اسلامی نیجریه در حال سخنرانی در مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حمله تروریستی اخیر بوکوحرام بود که مورد حمله نظامیان قرار گرفتند.
یک پایگاه خبری نیجریایی خبر داد که در درگیری و یورش ارتش این کشور به منزل «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان،‌ علاوه بر همسر و پسر او بیش از ۳۰۰ تن از شیعیان به شهادت رسیدند. سخنگوی ارتش نیجریه‌ در توجیه یورش خشونت‌آمیز نظامیان به شیعیان این کشور،‌ گفت شیعیان نیجریه‌ای جاده‌ها را بند آورده بودند که این موضوع قابل تحمل نبود. پاراچنار در خون
پاراچنار منطقه شيعه نشين ديگري است كه ائتلاف آمريكايي، وهابي و صهيونيستي به كشتار و جنايت در آن ادامه مي‌دهند. منطقه‌اي كه از سال ۲۰۰۰ تحت محاصره طالبان است و هر روز شاهد حملات تروريستي عليه شيعيان مي‌باشد. گروه تروريستي «لشکر جهنگوی» از گروه‌های مسلح افراطی پاکستان، مسئولیت انفجار تروریستی در منطقه شیعه‌نشین پاراچنار را به عهده گرفت. به گزارش پلیس در حادثه تروریستی مرگبار پاراچنار حدود ۳۵ کیلوگرم مواد منفجره به کار رفته بود که در یک چمدان جاسازی و بالای انبار ضایعات بازار عیدگاه نزدیک ایستگاه ون‌ها کار گذاشته شده بود.
گزارش‌ها حاکی از این است که تعداد قربانیان این حادثه تروریستی به ۲۵ نفر و تعداد زخمی‌ها به ۷۰ نفر رسیده است.راجا ناصر عباس جعفری دبیر‌کل حزب مجلس وحدت مسلمین ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی پاراچنار ۳ روز عزای عمومی اعلام کرد. ممنون حسین رئیس‌جمهور، نواز شریف نخست‌وزیر، چودهری نثار‌علی‌خان وزیر کشور و سایر مقامات پاکستانی با انتشار پیام‌های جداگانه اين جنايت را محکوم کردند.
شهر پاراچنار در منطقه «کرم ایجنسی» و بخشی از مناطق قبایلی پاکستان است.این منطقه تحت تابعیت هیچ استانی نیست و مستقیما توسط دولت فدرال کنترل می‌شود.پاراچنار موقعیت بسیار مهمی از لحاظ استراتژیک دارد و از ۳ طرف با افغانستان که در حال حاضر شاهد حضور طالبان است، مجاور است. این منطقه فقط از سمت شرق به پاکستان متصل است که این مناطق نیز تحت نفوذ طالبان قرار دارند. بیشتر جمعیت پاراچنار را شیعیان تشکیل می‌دهند که تقریبا ۹۰ درصد جمعیت این منطقه می‌باشند. لازم به ذكر است در افغانستان نيز ائتلاف مذكور جنايت عليه شيعيان را در اولويت دارد چنانكه نيروهاي خارجي حاضر در افغانستان در برابر اين جنايات هيچ اقدامي صورت نمي‌دهند. وضعیت نگران‌کننده شیعیان «فوعه و کفریا»
سوريه منطقه ديگري است كه در كنار عراق شاهد جنايات ائتلاف آمريكايي، صهيونيستي و وهابي عليه شيعيان يا بهتر بگوييم عليه وحدت جهان اسلام است. از آغاز آتش‌بس با تروریست‌ها تاکنون ۱۷ غیر‌نظامی در شهرک‌های شیعه‌نشین «فوعه» و «کفریا» در استان ادلب سوریه جان خود را به دلیل نبود دارو از دست داده‌اند. ارتش سوریه و عناصر مسلح حاضر در شهر «الزبدانی» واقع در ریف دمشق و دو شهرک شیعه‎نشین «کفریا» و «فوعه» در حومه ادلب در آغاز ماه مهر گذشته به توافق جدیدی تحت نظارت سازمان ملل رسیدند.
بر‌اساس توافق به دست آمده بین طرفین درگیر، قرار بود در یک دوره شش ماهه ساکنان این مناطق تخلیه شوند و عناصر مسلح از آن عقب‎نشینی کنند. در این توافق همچنین تاکید شده بود که تبادل زندانیان بین دو طرف طی شش ماه صورت بگیرد. با وجود گذشت نزدیک به سه ماه از این توافق ولی هنوز به گفته روزنامه «الاخبار» لبنان کمبودهای دارویی و مواد غذایی سبب شده است که افراد غیر‌نظامی حاضر در فوعه و کفریا با خطر مرگ مواجه باشند. به گزارش این روزنامه، از چند ماه گذشته تاکنون به خاطر کمبود دارو و دستگاه‌های پزشکی ۱۷ غیر‌نظامی از جمله ۵ زن و یک کودک شیرخواره در گذشته‌اند. شيعه‌ستيزي در بحرين و عربستان
بعد ديگر ائتلاف وهابي، صهيونيستي و آمريكايي عليه شيعيان را در بحرين مي‌توان مشاهده كرد. در حالي كه سياست سركوب و لغو تابعيت شيعيان ادامه دارد دادگاه تجدید‌نظر بحرین، ديروز نیز اعلام حکم استیناف پرونده دبیر‌کل جمعیت الوفاق را به تعویق انداخت. دادگاه تجدید‌نظر بحرین برای چندمین جلسه متوالی، اعلام کرد که حکم تجدید‌نظر پرونده دبیر‌کل جمعیت الوفاق را به ۱۴ ژانویه آینده موکول کرد.
دادستانی کل بحرین در جلسات استیناف سابق، صدور شدیدترین حکم ممکن برای دبیر‌کل جمعیت الوفاق را خواستار شده بود. لازم به ذكر است در عربستان نيز اين ائتلاف به سركوب و جنايت عليه شيعيان مي‌پردازد كه وضعيت بحراني منطقه شيعه‌نشين قطيف و بازداشت بسياري از شيعيان از جمله شيخ نمر عالم برجسته شيعه عربستان نمودي از آن است.

http://www.siasatrooz.ir/vdci5wa3.t1a5y2bcct.html

مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید